Služby studentům

Výchovné poradenství

Šikana, duševní nemoci, rodinné trable či osobní krize nejsou novodobé fenomény, existují od nepaměti. Dnes ale již víme, jak tyto problémy úspěšně řešit. Přijď se poradit s či si jen popovídat o tom, co tě trápí.

Školní metodik prevence

 • konzultační hodiny: čtvrtek 9:25 - 10:10 (případně po domluvě dle osobního rozvrhu)
 • místnost 413


Výchovný poradce

 • konzultační hodiny: úterý, středa a čtvrtek 7:45 - 8:25 (případně po domluvě dle osobního rozvrhu)
 • místnost 210

Se svými problémy se můžeš obrátit i přímo na pedagogicko-psychologickou poradnu pro Prahu 1, 2 a 4 (Francouzská 56/260, Praha 10, telefon: 267 997 011).

Program Nenech to být - anonymní hlášení ubližování komukoliv na naší škole.

Školní knihovna

Karel Čapek: „Kniha je nejmocnější zbraní národa. Národ, který si váží knih, váží si zároveň své duchovní nezávislosti a neztratí ji, dokud bude mít svou literaturu.“ 

Školní knihovna je k dispozici ve 2. patře č. dveří 30. Otevřeno máme každý den od 12:00 do 15:00. Kromě beletrie a poezie potřebné ke studiu zde najdeš i literaturu pro nevšední zážitky. Fond tvoří cca 2 000 titulů. Seznam všech evidovaných knížek najdeš v ČAO webové aplikace Bakaláři.


V případě zájmu o knížku postupuj následujícím způsobem:

 1. Přihlas se do webových Bakalářů.
 2. V horním menu klikni na Knihovna – seznam knih, najdi požadovanou knížku a zkontroluj její dostupnost.
 3. Pošli rezervační e-mail na bymova@cao.cz. Do předmětu uveď své jméno, příjmení a třídu, do textu e-mailu napiš jméno autora a název knihy.

Zapůjčení knihy bez předchozí e-mailové rezervace není možné. Výpůjční doba je 3 týdny, možnost prodloužení po dohodě.

Microsoft Office 365 zdarma

Ve spolupráci se společností Microsoft Ti nabízíme možnost zdarma instalovat na svých domácích zařízeních kancelářský balík aplikací Office 365. Nabídka je platná pouze po dobu platnosti pracovní smlouvy či po dobu studia a je určena jen k nekomerčním účelům.

Jak na to?

 1. Přihlaš se do portálu Office 365, (login.microsoftonline.com, nebo portal.office.com). K přihlášení použij svoji školní e-mailovou adresu (2anovak@cao.cz) a heslo použij to, kterým se přihlašuješ ke školním PC.
 2. Po přihlášení uvidíš v pravém horním rohu odkaz pro stažení instalačního souboru, klikneš na něj a pokračuješ podle instrukcí až k samotné instalaci.
 3. Nainstaluješ a funguješ.

Studentská Wi-Fi

Candy Crush Saga? Ne, raději rychlé a efektivní vyhledávání informací!

Všem studentům naší akademie je zdarma k dispozici přístup k internetu prostřednictvím školní WiFi sítě CAO_studenti. Přihlašovací údaje jsou stejné jako ty, se kterými se přihlašuješ ke školním PC (7cnovak / heslo). U některých verzí operačního systému Android je nutné ještě vyplnit Anonymní identitu (znovu zapiš svůj login), Ověření fáze 2 (zapiš "MSCHAP V2") a Certifikát CA (vyber "Neověřovat").

Tak hodně štěstí a nezapomeňte, že internet je tu i kvůli něčemu jinému než paření her ;).

 

 

 

 

Školní bufet v suterénu školy

Získej energii díky výborné kávě či si pochutnej na vařené kukuřici.

V suterénu školy je každý den od 7:30 otevřen školní bufet s posezením. Mimo výše zmíněných pochutin zde najdeš běžné cukrovinky, párek v rohlíku, obložené bagety, zapečené tousty, opékanou sekanou, chlazené nápoje a spoustu dalšího.

Obědy v domově mládeže

Plnohodnotné jídlo ti zajistí v Domově mládeže, Dittrichova 15 (mapa)

Obědy se vydávají od 11:30 do 14:30 (v pátek pouze do 14:15). Na výběr jsou dva druhy jídel, z nichž jedno je vždy salát. K obědu dostanete i nápoj (čaj, voda s citronem, šťáva). Objednávání se provádí prostřednictvím čipových karet, platí se předem buď v hotovosti, nebo převodem na účet. 

Pitítka a mikrovlnné trouby

Je libo horký čaj a teplou svačinu?

Studentům je v prvním patře zdarma k dispozici mikrovlnka nebo pitítko se studenou a horkou vodou, které najdeš na každém patře v rohu u toalet.

 

Studentská kopírka

Šetři profesorům papír!

Ve vestibulu školy můžeš ke studijním účelům využít multifunkční zařízení (tisk, kopírování, skenování, zasílání na školní e-mail). Každý měsíc máš nárok na 50 kopií zdarma.
 

Klub mladých diváků

Divadlo žije!

Chceš se lépe orientovat ve světovém i českém dramatu? Je libo alternativu nebo klasické kusy? Během školního roku máš možnost navštívit významná i komorní pražská divadla a zhlédnout  představení různých dramatických žánrů, za která zaplatíš podle výběru:

za 3 představení dohromady pouze 420 ,-Kč  nebo za 6 představení pouze 750,- Kč.

Členský poplatek 750,- Kč na základě vybrané předplatní skupiny a již obdržené emailové informace nezapomeňte zaplatit v pondělí 2. října o velké přestávce v kabinetě č. 301.

Bližší informace podají ve svých hodinách jednotliví vyučující českého jazyka.

Po výběru jedné ze dvou skupin už jenom vyplníš přihlášku (www.klubmladychdivaku.cz) a s příslušnou částkou ji do 20. 9. odevzdáš  vyučujícímu českého jazyka do kabinetu 301.

Anglická knihovna

Henry Ford: „A business that makes nothing but money is a poor business.“

Anglická knihovna byla založena nedávno, a proto je menší než Knihovna české literatury. Tituly jsou jak z oblasti odborné literatury, tak i z beletrie. V první etapě byly do knihovny zakoupeny tituly, které do určité míry „kopírují“ literaturu probíranou v českém jazyce. Velmi často jde o tzv.  „zjednodušenou“ verzi originálních titulů, aby si anglickou knížku mohl přečíst opravdu každý student naší školy. Seznam všech evidovaných knížek najdete v ČAO webové aplikace Bakaláři.

V případě zájmu o knížku postupuj následujícím způsobem:

 1. Přihlas se do webových Bakalářů.
 2. V horním menu klikni na Anglická knihovna – seznam knih, najdi požadovanou knížku a zkontroluj její dostupnost.
 3. Pošli rezervační e-mail na kadova@cao.cz. Do předmětu uveď své jméno, příjmení a třídu, do textu e-mailu napiš jméno autora a název knihy.
 4. Správce knihovny Tě bude emailem informovat o tom, že knížka je připravena k vyzvednutí.
 5. Knížku si můžeš vyzvednout kdykoli o velké přestávce v kabinetu č. 112.

Zapůjčení knihy bez předchozí e-mailové rezervace není možné. Výpůjční doba je 3 týdny, možnost prodloužení po dohodě.

Techambition - matematika digitálně

V hodinách matematiky studenti pracují s výukovým systémem Techambition, který mají k dispozici zdarma. Aplikaci Techambition si můžete stáhnout na mobilní i desktopové zařízení. Můžete tak využít pohodlného prostředí bez webového vyhledávání a nutnosti se znovu přihlašovat.

Časopis Ressnews

školní časopis v anglickém jazyce. Podívejte se, co nás zajímá a baví!

Ressnews je projektem studentů 3. ročníků ze semináře anglického jazyka. Neváhejte a nahlédněte prostřednictvím této nové platformy do života naší školy. Nejen že se dozvíte něco nového a třeba se i pobavíte, ale můžete se i sami aktivně zapojit.

Soutěžte s námi, dejte o sobě vědět! Kontaktujte redakci na ressnews@cao.cz.

Školní rok 2023/2024 Školní rok 2022/2023 Školní rok 2021/2022
Ressnews - říjen Ressnews - červen Ressnews - duben
Ressnews - listopad Ressnews - duben Ressnews - březen
  Ressnews - únor Ressnews - říjen
  Ressnews - leden  
  Ressnews - prosinec  
  Ressnews - listopad  
  Ressnews - říjen  

Co se takhle přímo podílet na chodu školy?

Zobrazit

Avatar mince Co se takhle přímo podílet na chodu školy? Zobrazit