Slavíme!   Slavíme?   Slavíme!
1872 - 2022

Zveme Vás, studenty, absolventy, rodiče, prarodiče a přátele všech současných i bývalých studentů, naše bývalé kolegyně a kolegy a všechny ostatní, kterým je naše-vaše škola blízká, na společné setkání při příležitosti 150. výročí vzniku naší-vaší školy.

Kde?

budova Českoslovanské akademie obchodní, Resslova 5, Praha 2

Kdy?

v úterý 20. prosince v 10:00 hod. slavnostně zahájíme oslavu ve vstupní hale školy

Co vás v průběhu oslavy čeká?
Na co se můžete těšit?

Budova školy pro vás bude po slavnostním zahájení přístupná po celý den až do 18:00 hod.

Za doprovodu našich studentů si budete moci celou školu prohlédnout, zavzpomínat na svá studentská léta a možná se i setkat s bývalými spolužáky.

Pěvecká, hudební a taneční vystoupení studentů naší školy vám zpříjemní prohlídku.

Víte, jaký oděv se nosil koncem 19. století? Co to byla turnýra neboli česky „Honzík“? Třeba u nás potkáte elegantní páry z předminulého století a budete mít pocit, že jste ocitli v roce 1872.

Výstava zaměřená na historii školy vám ukáže důležité momenty v historii ČAO, někteří z vás si možná zavzpomínají na události ze školních let.

S historií obchodní korespondence vás seznámí připravená výstava historických psacích strojů. Vzpomínáte si jak se psalo těsnopisem?

Naši studenti jsou nejen chytří, ale i velmi kreativní a umělecky nadaní. Výstavu výtvarných prací studentů na jiné obchodní akademii asi neuvidíte. Ale u nás ano.

Víte, jak se dělá školní časopis v angličtině? Naši studenti vám ukáží jak náročná je práce redakce časopisu, ale výsledek stojí za to vidět.

V učebnách budete moci zhlédnout projekce fotografií ze života třídních kolektivů.

Fotografování je dovoleno. Vlastní památeční fotografii si můžete udělat ve všech prostorách školy. Ovšem pro náročné máme připravený foto-koutek. Tam vás fotografování bude bavit.

Kdo bude chtít, může si zasoutěžit. Hezká tužka s logem školy je připravená pro všechny, kteří se umějí dívat a dobře počítat.

V neposlední řadě si můžete posedět v bufetu školy, dát si kávu nebo čaj a k tomu něco malého k zakousnutí. Popovídat si nebo si odpočinout po náročné prohlídce.

Až budete plni dojmů odcházet, dostanete od nás maličkost připomínající vaši návštěvu.

Těšíme se…   Těšíme se…   Těšíme se…